Strona glówna
    Strona główna
Szukaj
    

 województwo:

Baza Harcerska Aktualizacja danych: togro@togro.pl

bazaharcerskakamionek.republika.pl
Adres:
Kamienna Nowa
16-200 Dąbrowa Białostocka
woj. podlaskie

Kontakt telefoniczny do ośrodka:
- telefon stacjonarny: ()
- telefon komórkowy:

Warunki noclegowe:
namioty,

Dostep do wody:
rzeka,

Najbliższa stacja PKP:
Ostrowie Biebrzańskie - 2 km
Najbliższe miasto:
Dąbrowa Białostocka - 13 km

Właściciel:
ZHP Hufiec Sokółka im. hm. Witolda Biziuka

hufiecsokolka@poczta.onet.pl

Adres:
Sokółka, Grodzienska 47
16-100 Sokółka
woj. podlaskie

Telefon:
(85) 7112802, 660911950

Baza położona jest w miejscowości Kamienna Nowa, w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego (woj. podlaskie). 800 metrów od bazy znajduje się kąpielisko na Biebrzy Zaopatrzenie w Dąbrowie Białostockiej (13 km od bazy).

Dojazd do stanicy:

Samochodem z Dąbrowy Białostockiej przez miejscowości: Małyszówka, Osmołowszczyzna, Stara Kamienna. Pociągiem relacji Białystok - Suwałki przez Sokółkę (stąd jako osobowy). Stacja docelowa Ostrowie Biebrzańskie.

Walory regionu.

Baza położona jest z dala od obiektów wielkomiejskich i przemysłowych, w oazie ciszy i spokoju, w zakątku gdzie przyroda jest jeszcze nieskażona ”produktami cywilizacji”. Znakomite położenie bazy umożliwia obserwowanie w jej bezpośredniej bliskości wspaniałego świata zwierząt i roślin Biebrzańskiego Parku Narodowego. Są tu wspaniałe miejsca do pieszych wędrówek (m.in. bunkry z okresu II wojny). W Augustowie można popływać statkiem po jeziorach. Autokarami można pojechać do Kruszynian i Bohonik (jedyne w Polsce zabytkowe meczety tatarskie), do Stańczyk, gdzie znajdują się potężne, zabytkowe wiadukty kolejowe, do Osowca - zabytkowa twierdza obronna, do Gierłoży - tu bunkier Hitlera.