Strona glówna
    Strona główna
Szukaj
    

 województwo:

Baza CYRANKA - Przerwanki Aktualizacja danych: togro@togro.pl

www.przerwanki.pl
przerwanki@zhp.pl

Adres:
Przerwanki
11-610 Pozezdrze
woj. warminsko-mazurskie

Kontakt telefoniczny do ośrodka:
- telefon stacjonarny: (22) 7792373
- telefon komórkowy: 602262488

Warunki noclegowe:
namioty,

Dostep do wody:
rzeka, jezioro,

Najbliższa stacja PKP:
Giżycko - 20 km
Najbliższy przystanek PKS:
Pozezdrze - 6 km
Najbliższe miasto:
Giżycko - 20 km

Właściciel:
ZHP Hufiec Otwock

komendant@otwock.zhp.pl

Adres:
ul. Poniatowskiego 10
05-400 Otwock
woj. mazowieckie

Telefon:
(22) 7792373, 602262488

Baza obozowa Hufca ZHP Otwock położona jest na Mazurach w pobliżu wsi Przerwanki - nad jednym z najczystszych jezior Polski - Gołdapiwo.

Nasza strona na Facebook - @Przerwanki

Historia bazy rozpoczęła się w latach 70., gdy otwoccy harcerze po raz pierwszy rozbili tam swoje namioty. Na początku był tylko las i woda, ale z biegiem lat baza zmieniała się. Wybudowano ujęcie wody głębinowej, urządzenia do uzdataniania wody, przyłącze energetyczne, wybudowano murowany budynek kuchenny, ktoś postawił dwa drewniane domki letniskowe, magazyny ...

W roku 1994 w bazie została wybudowana drewniana stołówka (a dokładniej wiata stołówkowa). Podniesiony został dach budynku kuchennego, co umożliwiło zamontowanie okien (przy wymianie dachu z przeĄroczystego eternitu na deski okazało się to konieczne, aby doświetlić kuchnię).

W latach 2003 - 2004 wybudowano sanitariaty z prawdziwego zdarzenia (prysznice, toalety i miejsce do mycia się), a wodę w części kuchennej i sanitarnej podgrzewa piec olejowy. W ten sposób baza rozrosła się i dziś możemy przyjmować gości z zewnątrz.

W momentach największego obciążenia gościmy ponad 300 uczestników. Dużo? Może i tak, ale trzeba wziąć pod uwagę specyficzny teren naszej bazy. 7 miejsc obozowych gwarantuje niezależną pracę wszystkich obozów. Standardem stało się przyjmowanie ok. 200 uczestników na każdym turnusie. Dodatkowym atutem jest fakt, że nasze obozy nie stoją na polanie, gdzie przy prażącym słońcu można się usmażyć w namiotach, ale pomiędzy drzewami, które stwarzają miły chłód. A trzeba przyznać, że na pogodę w tym rejonie Polski narzekać nie wolno (chyba, że ktoś jest wielbicielem zimna i deszczu). Gorące lipcowo-sierpniowe słońce i wspaniała, czysta woda dają możliwość spędzania wolnego czasu na kąpielisku z czystym, piaszczystym dnem pod czujnym okiem ratownika.

Na każdym obozie organizowanym przez nas zapewniamy fachową opiekę medyczną (lekarz i pielęgniarka). Współpracujemy także z lokalną służbą zdrowia.