Strona glówna
    Strona główna
Szukaj
    

 województwo:

KAPLIN Aktualizacja danych: togro@togro.pl

www.zhp.poznan-wilda.pl
kaplin@poznan-wilda.pl

Adres:
Kaplin
64-400 Międzychód
woj. wielkopolskie

Kontakt telefoniczny do ośrodka:
- telefon stacjonarny: ()
- telefon komórkowy:

Warunki noclegowe:
namioty,

Dostep do wody:
jezioro,

Najbliższa stacja PKP:
Drezdenko - 20 km
Najbliższy przystanek PKS:
Mierzyn - 5 km
Najbliższe miasto:
Międzychód - 10 km

Właściciel:
ZHP Hufiec Poznań - Wilda

hufiec@poznan-wilda.pl

Adres:
ul. Kosińskiego 9
61-519 Poznań
woj. wielkopolskie

Telefon:
(61) 8342307

Baza położona jest w Puszczy Noteckiej, 8 km na północ od Międzychodu, nad jez. Młyńskim. Teren własny - 6,7 ha, pokryty lasem sosnowym i łąką. Na terenie własne kąpielisko z pomostem - woda w jeziorze ma I klasę czystości. Trawiaste boiska do siatkówki i piłki nożnej. Własne ujęcie wody pitnej (hydrofor). Baza może jednorazowo przyjąć ok. 250 osób. Namioty na wyposażeniu to 25 nowych wysokich "dziesiątek" i niskie "dziesiątki". Każdy turnus rozstawia namioty wg. własnego uznania, wszystkie namioty rozbijane są w lesie.
Kuchnia jest najnowszym obiektem wybudowanym w bazie, funkcjonuje od HAL 2004. Spełnia wszelkie wymogi sanitarne.
Jest wyposażona w: taborety gazowe, patelnie elektryczne, krajalnice, wilka, obieraczkę do ziemniaków, naświetlarkę UV do jaj, garnki i kotły ze stali nierdzewnej itp. Ściany i posadzki pokryte glazurą. Budynek niezależnie zasilany w ciepłą wodę. W budynku kuchennym mieszczą się również: magazyn lodówek, magazyny warzyw i artykułów suchych, obieralnia warzyw i wyparzalnia jaj, zmywalnia naczyń kuchennych, szatnia, umywalnia z prysznicem i wc dla personelu. W kompleksie jest stołówka wyposażona w drewniane stoły i ławki. Dwa boki stołówki są otwarte. Jednorazowo na stołówce mieści się 110 osób.
Obóz korzystający z bazy otrzymuje także do dyspozycji 2 pokoje (3 i 2-osobowy) dla personelu.
Umywalnia mieści się w budynku murowanym. wyposażona jest w 32 stanowiska do mycia (zimna woda), oraz 11 natrysków (ogrzewanie przez kolektor słoneczny). Ściany i posadzki pokryte glazurą.
Ścieki z umywalni i kuchni odprowadzane do własnej oczyszczalni ścieków.
Toalety mieszczą się w budynku murowanym, oddanym do użytku w 2001 roku. Wyposażone łącznie w 12 kabin - ubikacje spłukiwane. Osobne pomieszczenia dla dziewczyn i chłopaków. W każdym pomieszczeniu 5 kabin, 2 umywalki i kantorek na sprzęt do sprzątania.
Do dyspozycji obozu jest także budynek murowany - tzw. "łącznik", wygodny na "papierkową" pracę, odprawy kadry itp. Wyposażony w instalację elektryczną, lodówkę, kuchenkę gazową. Obóz można organizować z własną kadrą gospodarczą. Ceny uzależnione są od ilości uczestników - im więcej, tym niższa cena osobodnia.